Tyttöjen jalkapallokoulun ilmoittautuminen päättynyt
13.4.2021 9:39 Uutiset / Pääsivusto

Ilmainen jalkapallokoulu 2010-2016 synt. tytöille! Ilmoittautuminen päättynyt.

FC Raahe järjestää Koivuluodon tekonurmella ilmaisen jalkapallokoulun 2010-2016-syntyneille tytöille ja pojille.Tämä uutinen koskee tyttöjen jalkapallokoulua, mikäli haluat lisätietoa poikien jalkapallokoulusta, klikkaa tästä.

Jalkapallokoulun ajankohdat;

2.5.2021 kello 10.30-12.00

9.5.2021 kello 10.30-12.00

Ilmoittautuminen tällä lomakkeella.

Jalkapallokoulun avulla pelaajat ja vanhemmat pääsevät tutustumaan jalkapallon harjoitteluun ja pelaamiseen. Tutustuminen tapahtuu oman ikäluokan ryhmissä. Ilmoittautuminen päättyy 26.4. klo 23.59. mennessä.

Maksuton jalkapallokoulu kokoontuu kaksi kertaa ja niissä pelaajan huoltaja osallistuu harjoituksiin apuohjaajana vastuuvalmentajien apuna. Vanhemmat perehdytetään ohjaamiseen vastuuvalmentajan suunnitteleman harjoituksen aikana.

Tavoitteena on muodostaa jalkapallokoulun myötä uusi ryhmä 2016 syntyneille ja täydentää olemassa olevia joukkueita 2010-2015 syntyneissä. Tarkoitus on löytää niille ohjaajatiimit vanhempien joukosta jo olemassa olevien vastuuvalmentajien tueksi.

Uudet pelaajat jatkavat halutessaan harjoittelua jalkapallokoulun jälkeen tekonurmella ja luonnonnurmilla pelaavat joko matalan kynnyksen joukkueissa tai piirisarjajoukkueissa. FC Raahen matalan kynnyksen toimintaan kuuluu harjoitusten lisäksi Nappulaliiga, joka koostuu noin kymmenestä pelipäivästä välillä kesäkuu-syyskuu.

Jalkapallokoulu on tarkoitettu niille 2010-2016-syntyneille, jotka ovat aloittelijoita, tauolla tai jotka eivät ole mukana FC Raahen harjoitusryhmissä. Nykyisissä seuran joukkueissa harjoittelevat pelaajat jatkavat osallistumista nykyisissä ryhmissään.

Vanhemmilla ja pelaajilla ei ole velvoitetta jatkaa mukana toiminnassa jalkapallokoulun jälkeen, sillä jalkapallokoulu on ilmainen tutustumistapahtuma. Kiinnostuneilla huoltajilla on mahdollisuus tutustua ja osallistua seuran kustantamana Suomen Jalkapalloliiton D-valmentajakoulutuksiin.

Jalkapallokoulun vastuuhenkilönä toimii Jani Verkasalo puh. 0503143757.

Ilmoittautuminen tällä lomakkeella.


   
Lisää uutisia
FC Raahe
«  Tammikuu   »
Kategoriat